Четвер, 09.07.2020, 06:15
Вітаю Вас Гість | RSS
Все для методиста
Наші посилання

Корисні ресурси
Конкурс "Бобер"

Вхід/Реєстрація

Корисні кнопки

Пошук
Головна » 2012 » Грудень » 17 » Pascal ABC
12:36
Pascal ABC

Система Pascal ABC призначена для навчання програмуванню мовою Паскаль і орієнтована на школярів та студентів молодших курсів.

 

 Ця система покликана здійснити плавний перехід від найпростіших програм до модульного, об'єктно-орієнтованого, подієвого і компонентному програмуванню. Багато концепції в Pascal ABC свідомо спрощені, що дозволяє використовувати їх на більш ранніх етапах навчання. Наприклад, модуль графіки обходиться без об'єктів, хоча його можливості практично збігаються з графічними можливостями Borland Delphi.

 

 Найпростіші подієві програми також можна писати без об'єктів, користуючись лише процедурними змінними. Навіть у консольних програмах можна створювати таймери і звуки, які реалізовані без використання об'єктів. Модулі влаштовані практично так само, як і основна програма: відсутній поділ на секцію інтерфейсу і секцію реалізації. Тіла методів можна визначати безпосередньо усередині класів, що дозволяє створювати класи практично відразу після вивчення записів, процедур і функцій. Є модуль контейнерних класів (динамічні масиви, стеки, черги, множини), а також бібліотека візуальних компонентів.

 

 Компілятор Pascal ABC не генерує виконуваний код у вигляді. Exe-файлу, а створює в результаті компіляції дерево програми в пам'яті, яке потім виконується за допомогою вбудованого інтерпретатора.

 

 У систему Pascal ABC інтегрований електронний задачник Programming Taskbook (автор М.Е.Абрамян), що містить 1000 задач різного рівня складності і охоплює всі основні розділи базового курсу програмування: від скалярних типів і керуючих операторів до складових структур даних, рекурсивних алгоритмів і покажчиків. Електронний задачник забезпечує генерацію вихідних даних для кожного завдання, перевірку правильності рішення, а також ведення протоколу виконання завдань. Використання електронного задачника істотно прискорює процес виконання завдань, оскільки позбавляє учня від додаткових зусиль по організації вводу-виводу.

 

 Надаючи учневі готові вихідні дані, задачник акцентує його увагу на розробці і програмної реалізації алгоритму рішення завдань.

 

 В системі Pascal ABC реалізовані відомі навчальні виконавці "Робот" і "кресляр". Більше 300 завдань для цих виконавців вдало доповнюють початкові розділи задачника Programming Taskbook.

 

 Для можливості виконання завдань, вбудованих в систему Pascal ABC, її необхідно зареєструвати. Демо-версія, не вимагає реєстрації, дозволяє виконати 86 навчальних завдань з різних розділів задачника Programming Taskbook.


Переглядів: 849 | Додав: Mir | Рейтинг: 5.0/1